Zutter Art

  • Home
  • Portfolio
    • schilderijen
    • tekeningen
    • retro
  • Blog
  • De Gids
  • Over
  • Nieuwsbrief
  • Contact
  • Nederlands
  • schilderijen
    • olie op doek
  • tekeningen
    • kleurpotlood op papier
    • grafietpotlood op papier
✕
Gedachten ordenen
04/09/2008
Een tros tomaten
Tomaten in kleurpotlood
09/03/2010
11/11/2009
Categoriën
  • Tekenkunst
Tags
  • kleurpotloden
  • tekenkunst
kleurpotloden in een glas
 

Kleurpotloden: een onderschat medium

Er ligt voor mij  een wereld open voor wat het gebruik van kleurpotloden betreft. Allerlei links en talrijke voorbeelden openen nieuwe deuren.

Natuurlijk herinneren wij ons de kleurpotloden uit onze kindertijd. Toen kwam het er vooral op aan om binnen de lijntjes te kleuren. Het internet wemelt overigens nog steeds vol van de kleurplaatjes, en ‘binnen de lijntjes’ werd in het echte leven vervangen door ‘wetten en reglementen’.

Enige tijd geleden werd mijn aandacht gewekt door de tekeningen van Shawn Falchetti. Zijn tekeningen in kleurpotloden zien er immers uit als schilderijen. Ook Elisabeth Patterson weet mij te boeien met fotografische beelden uit de auto op regenachtige dagen. Tekeningen die ik druppelsgewijs tot mij laat doordringen.

Het tekenen met kleurpotloden gebeurt vaak op gekleurd papier, en laag op laag. De heer Falchetti is daar soms een maand mee bezig, lees ik op zijn website. Tevens is hij aangesloten bij de Colored Pencil Society of America, een vereniging die elk jaar een prijs uitreikt voor de beste kleurpotloodtekenaar. Ongelooflijk wat ze daar veelvuldig weten aan te brengen.

Kleurpotloden staan als een boeket in een glas.

Voorgeselecteerde kleurpotloden vormen het kleurenpalet.

En wat er allemaal te leren valt. Vooraleer men op gekleurd papier begint te werken moeten er enkele kleurtesten gebeuren. Het kleurenpalet wordt bepaald, want niet elke kleur komt tot zijn recht op een bepaald gekleurd papier. Ook hier valt op dat de kwaliteit van het materiaal van enorm belang is. Kleurpotloden worden getest op hun kleurechtheid, papier dient de mogelijkheid te beschikken om laag op laag te kleuren, en het doezelen gebeurt het best met een oplosmiddel. Soms past men een gemengde techniek toe: Eileen Sorg begint met inkt, daarna waterverf om vervolgens met kleurpotlood bij te kleuren.

Alyona Nickelsen schreef een boek over het gebruik van kleurpotloden, waarbij ze vooral hamert op het gebruik van degelijk materiaal, zoals papier van Stonehenge.

Deel

2 Comments

  1. Shawn Falchetti schreef:
    14/11/2009 om 16:00

    Thanks for your kind words regarding my artwork. I also am a fan of Elizabeth Patterson’s work. Her rainy windshield series is very beautiful (I have two prints from the series in my house).

    It’s great to read your post about colored pencils being an underestimated medium. I’m always amazed by all of the wonderful artwork and range of techniques that I see colored pencil artists using. Have you considered joining the Colored Pencil Society of America (or UK Colored Pencil Society)? Both are excellent organizations open to members from around the world.

  2. Mario De Zutter schreef:
    27/11/2009 om 00:15

    Thank you Shawn

    I am a absolute beginner about colored pencils. I join maybe later some society.

Links

kleurpotloden
  • Johanna Pieterman
    Portretten en fantasieonderwerpen in kleurpotlood.
  • Graham Brace
    Landschappen en zeezichten via wateroplosbare kleurpotloden.
  • Henny Adank
    Gedreven door het materiaal (kleurpotlood) en zoekend naar voorwerpen waarbij lichtinval, schaduw, plooien en kleur een rol spelen.
  • Hilary James
    Plantkunde of botanie, alsook portretten is de specialisatie van deze artiest.
  • Cynthia Knox
    Portretten in kleurpotlood en werken in grafiet.

Over mij

Ik ben Mario De Zutter woonachtig in Lievegem, België. Creatief ben ik al gans mijn leven. Tekenen en schilderen, musiceren, fotografie, etc…
  • cookie- en privacyverklaring
  • zutterart.be © 2022
  • No translations available for this page